Płytki gresowe na elewacje i dachy od firmy Tubądzin. Zdjęcie przykładowej realizacji

Jak pisaliśmy w poprzednim artykule całkiem niedawno wzięliśmy udział w szkoleniu zorganizowanym przez firmy: Elements, Tubądzin i Kludi. Poprzednio pisaliśmy o nowinkach firmy Tubądzin na temat Klejenia ceramicznych płytek elewacyjnych. Dzisiaj chcemy podzielić się kolejnymi ciekawymi wiadomościami. Z pewnością są one interesujące dla wszystkich, którzy myślą o budowie nowoczesnego domu lub designerskich rozwiązaniach obiektów inwestycyjnych. Kontynuując poprzedni wątek piszemy kolejnych kilka słów na temat: płytki gresowe na elewacje i dachy.

Zdjęcie w artykule pochodzi ze strony producenta płytek Tubądzin https://www.tubadzin.pl/tas/technologie/dachy-ceramiczne/

Czy można zastosować płytki gresowe na elewacje i dachy?

To kolejne miłe zaskoczenie, jakie spotkało nas ze strony marki Tubądzin. Czy można być bardziej przekonującym mówiąc o jakości produktów, które do niedawna stosowane były głównie we wnętrzach, jeśli nie odważne oferowanie ich przeznaczenia na zewnątrz, gdzie poddawane będą surowym i zmiennym warunkom pogodowym.

Firma Tubądzin we współpracy z krakowskim przedsiębiorcą opracowała system montażu płytek ceramicznych, nawet w formacie 120 x 60, które mogą być położone na dachu!

W dużym uproszczeniu: Płytki układa się na podkonstrukcji aluminiowej. Pomiędzy płytkami pozostawione są mikro szczeliny pod którymi znajdują się rynienki odprowadzające wodę
Główne zalety dachu z płytek ceramicznych:

1. Dach jest znacznie lżejszy od dachówki, więc nadaje się do zastosowania w budynkach, gdzie ważne jest obciążenie konstrukcji dachu i całego budynku (np. przy nadbudowach)

2. Jest niezwykle efektowny i nowoczesny

3. Może mieć dowolną kolorystykę i wzór

Płytki gresowe na elewacje i dachy a pomiędzy nimi fotowoltaika w jednej płaszczyźnie

Jako architekci wnętrz dużą wagę przywiązujemy do estetyki nie tylko tego co w środku ale również do architektury, wykonania budynku oraz otoczenia wokół niego. Dlatego niezmiernie nas ucieszyła wiadomość, że firma Tubądzin znalazła rozwiązanie aby montowane na dachach panele fotowoltaiczne wkomponowane były w kubaturę budynku w systemowy i estetyczny sposób.

Taką możliwość daje wykończenie dachu lub elewacji z wykorzystaniem płytek oraz zamontowanie paneli słonecznych w tym samym systemie w taki sposób wszystkie elementy połączone były w jednej płaszczyźnie.

Brawo!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o systemach montażu płyt gresowych na elewacje i dachy

polecamy artykuł na stronie producenta pt. „Vademekum okładzin ceramicznych”

A gdy już ukończysz budowę,
zapraszamy do naszego biura
Możemy dla Ciebie wykonać projekt nowoczesnych wnętrz.

Ciekawie o architekturze…

Czytaj nasz blog!

Jeśli zaciekawił Cię ten artykuł, udostępnij go na Facebooku lub Linkedin!