Inwestowanie w nieruchomości – na co zwrócić uwagę by inwestycja w mieszkanie na wynajem przyniosła maksymalny zysk.
10 rzeczy, które możesz zrobić by inwestowanie w nieruchomości przynosiło wysoki zysk. Inwestowanie w nieruchomości z projektem wnętrz od pracowni Make It Yours
Pandemia, która rozpoczęła się wiosną 2020 roku a później konflikt zbrojny za wschodnią granicą trwający od 24 lutego 2022 roku mocno wpłynęły na poczucie bezpieczeństwa oraz stabilizację rynków finansowych nie tylko w Europie ale i na całym świecie.
Wzrost inflacji, ograniczona dostępność niektórych surowców i produktów sprawiły, że osoby posiadające oszczędności zaczęły szukać sposobu na ich lokowanie.
Jedną z najbezpieczniejszych form jednocześnie przynoszących wysoki zwrot z inwestycji jest zakup nieruchomości.
Inwestowanie w nieruchomości na wynajem może opłacać się jeszcze bardziej.
Oczywiście jak w każdym biznesie na sukces ma wpływ wiele czynników. My skupiamy się na aspektach związanych z projektowaniem wnętrz nowych nieruchomości.
Projekt wnętrz jako składowa inwestycji w mieszkanie na wynajem
By odpowiedzieć na pytanie jak projektować mieszkania inwestycyjne przeznaczone na aparthotele oraz wszelkiego typu formy najmu, warto zwrócić uwagę na kwestię znacznego wzrostu konsumpcjonizmu w ostatnich dwóch dziesięcioleciach, a co za tym idzie wysokiego zapotrzebowania na komfort i wygodę oraz na szeroko pojmowaną estetykę.
Dodatkowym aspektem istotnym w aranżowaniu lokali, przeznaczonych na wynajem (niezależnie czy jest to najem krótko czy długoterminowy) jest otwarcie się na gości z innych państw. We wszystkich krajach a szczególnie tych bogatszych niż Polska, ludzie gotowi są zapłacić więcej w zamian za odpowiednią, spełniającą ich kryteria jakość. Ważne by określić, do jakiej grupy docelowej skierowana jest oferta.
Wydaje się, że zrobiliśmy jako społeczeństwo gigantyczny krok, jeśli chodzi o poczucie estetyki. Wciąż jednak są kraje (zazwyczaj te zamożne), które w tych kwestiach wyprzedzają Polaków.
Jeśli zatem w apartamencie, mieszkaniu chcielibyśmy zapewnić komfortowe warunki dla osób doceniających przemyślane rozwiązania i design wykraczający poza postkomunistyczne standardy, warto poświęcić chwilę i zadać sobie kilka pytań, albo skorzystać z doświadczenia ludzi zajmujących się na co dzień śledzeniem stylów, trendów i nowości projektowych. Pamiętajmy że są one odpowiedzią na stale zmieniające się potrzeby ludzi.
Czy każde mieszkanie na wynajem będzie cieszyło się równie dużą atrakcyjnością wśród klientów?
Nasze doświadczenie podpowiada, że jest wiele czynników mających wpływ na popularność obiektu i powiązany z nią zwrot z inwestycji.
Należą do nich między innymi:
1. Lokalizacja. Popularnością cieszą się lokalizacje położone w ścisłym centrum dużych miast lub w pobliżu atrakcji turystycznych.
2. Standard budynku w którym usytuowany jest lokal: parking, ochrona, recepcja, Wspólna dla inwestycji strefa SPA, restauracja w budynku lub pobliżu, usługa sprzątania dostępna dla gości itp.
3. Dodatkowe udogodnienia: lokale usługowe, gastronomiczne, kulturalne znajdujące się w bliskiej odległości.
4. Czynniki związane z transportem: dobre skomunikowanie z lotniskiem, dworcem, miastem, atrakcjami turystycznymi…
Gdy już mamy lokal pozostaje kwestia dostosowania go do funkcji jaką będzie pełnił. Im trafniej uda nam się to zrobić tym większą popularnością będzie cieszyć się nasz biznes.
Dzielimy się z Wami wiedzą i piszemy o tym jak projektować by uzyskać większy zwrot z inwestycji w mieszkanie na wynajem, aparthotel.
10 najważniejszych punktów na które warto zwrócić uwagę:
1. Określamy w jakiej formie ma być wynajmowany lokal. Czy będzie to najem krótko czy długoterminowy?
2. Definiujemy do jakiej grupie docelowej ma być dedykowana oferta. Kto będzie klientem. Nakłady i standard wykończenia będzie miał wpływ na cenę najmu..
Znając odpowiedzi na te pytania zastanawiamy się, czego oczekują od przestrzeni mieszkalnej klienci z wybranej grupy docelowej, a następnie:
3. Ogromną wagę przywiązujemy do układu funkcjonalnego, by optymalnie wykorzystać przestrzeń. Zapewniamy przestrzeń dla wszystkich czynności, które potencjalnie będą wykonywali goście.
4. Projektując układ funkcjonalny dbamy o rozwiązania sprzyjające łatwemu utrzymaniu czystości. Jest to ważne zarówno dla ekipy sprzątającej ale równie ważne jest by goście mogli z łatwością wykonać niektóre czynności sami.
5. Bierzemy pod uwagę jakość materiałów.
– Przekłada się ona na estetykę wraz z upływem czasu i intensywnością użytkowania.
– Wpływa na ilość usterek, a więc dodatkowego zaangażowania podczas eksploatacji
– Bezawaryjny pobyt ma wpływ na zadowolenie klientów, którzy często wystawiają opinię przekładająca się na liczbę kolejnych klientów.
– Według zasad feng sui oraz Wastu, uszkodzone przedmioty maja niekorzystny wpływ na przepływ energii w pomieszczeniu, co przekłada się na samopoczucie, stan psychofizyczny i zdrowie. Nawet jeśli większość nie zwraca na to uwagi, może być to ważny element dla Twoich klientów.
6. Wybieramy styl i zachowujemy spójność. Każdy styl ma swoich fanów. Ważne, żeby mieszkanie podobało się Inwestorowi, ale w równym stopniu pamiętamy, że projektujemy je dla klientów.
7. Wybieramy motyw przewodni, jakiś charakterystyczny element, który będzie zapamiętywalny, estetyczny i wokół którego zaprojektowane będzie całe wnętrze. Może to być element związany z miastem, regionem ale tez z pasją Inwestora, historią…
Idealnie jeśli wnętrze w jakiś sposób nawiązuje do brandingu a klient bez trudu po czasie będzie wstanie go skojarzyć i do wrócić w to samo miejsce.
8. Bierzemy pod uwagę, że czego innego oczekuje się od przestrzeni, w której spędza się urlop a czego innego od miejsca w którym żyje się na co dzień. Znajdujemy te różnice i uwzględniamy je w urządzanym wnętrzu adekwatnie do wcześniejszych decyzji. Klienci to doceniają.
9. Wszystkie rozwiązania technologiczne projektujemy tak by były intuicyjne i by klienci nie dzwonili do obsługi w środku nocy np. z pytaniem: „jak się gasi światło?”
10. Dbamy o detale. One również mają swój równy udział w całości przedsięwzięcia i mogą go dopełnić bądź pozostawić niedokończonym lub co gorsza niespójnym, Doradzamy by nie używać „byle czego”. To naprawdę ważne!
Trzymamy kciuki za Twój biznes!