Zdjęcie do artkułu "dlaczego projektowanie wnętrz jest inspirujące". Przedstawia elementy aranżacji wnętrz biura firmy Codewise według projektu architektów Make It Yours.

Projektowanie powierzchni biurowych firmy Codewise to jeden z najbardziej wyjątkowych i ciekawych projektów, nad którymi mieliśmy przyjemność pracować. Dzisiaj opowiadamy dlaczego projektowanie wnętrz jest inspirujące, szczególnie gdy trafi się tak wyjątkowe zlecenie.

To dzięki wyjątkowym Inwestorom, z którymi współpracujemy projektowanie wnętrz oprócz gratyfikacji finansowej, daje nam satysfakcję z pracy, energię do tworzenia, poszerza horyzonty, otwiera na nowe doświadczenia…
Do takich Inwestorów należy firma Codewise i o współpracy podczas projektowania wnętrz ich biura dzisiaj opowiadamy.

To wyjątkowa pod każdym względem firma w branży IT dostarczająca oparte na sztucznej inteligencji rozwiązania Ad Exchange oraz rozwiązania do pomiaru i zarządzania reklamami online. W latach 2017 – 2019 firma Codewise znajdowała się w prestiżowej grupie 1000 najlepiej rozwijających się firm w Europie w rankingu Financial Times.

Ma swoje siedziby w Polsce, Stanach Zjednoczonych oraz wielkiej Brytanii. Jest absolutnym liderem pod względem świadczonych usług, jak również pod względem wyjątkowego podejścia do prowadzenia firmy, traktowania swoich pracowników i klientów, realizująca nie tylko deklaratywnie, ale i w praktyce równouprawnienie, pracę zespołową, w której każdy może liczyć na wsparcie każdego.

Podejście do ludzi

Projektując krakowskie biuro dla firmy Codewise mieliśmy okazję doświadczyć niezwykłego ducha zespołu, jaki tworzą wszyscy pracujący w firmie ludzie. Mieliśmy okazję przekonać się, jak bardzo zdanie każdego z pracowników liczy się dla szefostwa. Ogromne poszanowanie i uznanie dla indywidualności, kreatywności oraz innowacyjności każdego człowieka daje się niemal wyczuć w powietrzu, którym oddycha się w biurze.

Brak uprzedzeń oraz otwartość na każdego człowieka bez względu na pochodzenie, wiek czy rasę w zestawieniu z myśleniem bez ograniczeń kadry zarządzającej, która emanuje swoją postawą na wszystkich, z którymi przychodzi im współpracować, sprawiły, że takim mogło stać się projektowane przez Make It Yours wnętrze biura.

Można wszystko

„Kiedy czegoś nie ma na rynku, nie oznacza to, że nie można tego zrobić” – te słowa zaczerpnięte ze strony firmy przedstawiającej jej motto to najlepsze określenie tego, w jaki sposób podeszliśmy do projektu.

Relaks jest ważny

Oprócz spełnienia oczekiwań standardowych dla powierzchni biurowych takich jak sale konferencyjne do pracy w większych i mniejszych grupach, oprócz przestrzeni open space z doskonale wyposażonymi stanowiskami pracy, oprócz zapewnienia najwyższych standardów akustycznych, oprócz doskonałego oświetlenia…

Zaprojektowaliśmy również wyjątkowe przestrzenie do odpoczynku lub pracy w warunkach relaksu. Nasz projekt zawierał takie nieszablonowe rozwiązania jak specjalnie zaprojektowany i wyposażony na etapie realizacji pokój muzyczny, gdzie w profesjonalnie wygłuszonym pomieszczeniu pracownicy Codewise mają możliwość realizowania swoich muzycznych pasji a w nich gry na instrumentach — gitarze czy perkusji.

Super bohaterowie inspirują

Każde pomieszczenie do pracy w zespołach ma motyw przewodni zaczerpnięty z kreskówek o superbohaterach, którzy dla Codewisowego zespołu byli nie tylko symbolem dokonywania rzeczy niemożliwych, ale też prezentowania w swoim działaniu postaw nienagannych moralnie i etycznie, z ogromną powagą traktując takie cechy jak uczciwość, szczerość, sprawiedliwość, niesienie pomocy innym.

O sobie mówią: maniacy, naukowcy, kreatywni czarodzieje, marketerzy, cyfrowi i sprytni ludzie. Aby ludzie z ogromnym potencjałem mogli maksymalnie wykorzystywać swoją energię, której pozytywne uwalnianie możliwe jest jedynie przy zachowaniu optymalnych proporcji pomiędzy intensywnym działaniem i odpoczynkiem, szczególnego znaczenia nabrały projektowane przez naszych architektów pomieszczenia do wypoczynku.

I tak wśród „odjechanych dizajnersko” pomieszczeń znalazła się np. sala do gier planszowych, w pełni wyposażona kuchnia z jadalnią i strefą wypoczynku.

Kolory dla każdego

Kolorystyka w całym biurze to niezwykłe połączenia wszystkich barw, przeplatających się w taki sposób, że tworzą przyjemne kompozycje, których wachlarz podkreśla świadomość różnorodności gustów i potrzeb, sprawiając jednocześnie, że każdy odnajduje w biurze miejsce, w którym czuje się „idealnie”.

Niech dopełnieniem opisu i filozofii firmy będzie „zapotrzebowanie” i nasza odezwa w formie projektu i uczestnictwa podczas jego realizacji pokoju spa, w którym pracownicy mają możliwość korzystania z masaży.

Nieliczni wiedzą, że najlepsze pomysły i najwyższa efektywność możliwe są w wypoczętym i zrelaksowanym ciele i umyśle. Doświadczenie projektowania dla firmy Codewise było dla nas przygodą, tak jak przygodą jest praca każdej osoby współpracującej z tą firmą. Przygodą jest też każdy projekt, do którego realizacji się zabieramy.

Doświadczenie, które trwa…

To, że mogliśmy obserwować wspaniały bezkonfliktowy sposób komunikacji, entuzjazm, otwartość, szczerość oraz to że zostaliśmy obdarzeni tak dużym zaufaniem… to wszystko procentuje we wszystkich kolejnych projektach jakie realizujemy. Dziękujemy!

Zachęcamy do odwiedzenia galerii ze zdjęciami realizacji biura Codewise.

Zobacz więcej inspirujących projektów wnętrz

nasze portfolio

Jeśli poszukujesz biura projektowego, z którym mógłbyś zrealizować wyjątkowy projekt…

Jesteśmy dla Ciebie! Spotkajmy się!

Make It Yours – kontakt