Zaprojektowanie mieszkania

Zaprojektowanie mieszkania lub domu to wieloetapowy proces, przez który z nami przejdziesz lekko i przyjemnie?

Jak przebiega proces projektowy?

Często na pierwszym spotkaniu słyszymy pytanie:

„Jak u was w pracowni wygląda zaprojektowania mieszkania”?

Z przyjemnością o tym opowiadamy. Realizacja projektów wnętrz – to nasza pasja!

To całkowicie naturalne, że przed podjęciem decyzji o wyborze biura projektowego chcemy dowiedzieć się jak najwięcej na temat współpracy. Poniżej opisujemy proces projektowy oraz jego etapy dla wnętrz mieszkania i domu.

Niezależnie od tego czy spotkania projektowe odbywają się na żywo czy projektujemy online, proces jest taki sam.

Projekt mieszkania w Krakowie
Zdjęcie przedstawia wnętrze salonu w ekskluzywnej rezydencji. Stylowe meble, kamień, szkło i drewno to główne materiały wykończeniowe, wnętrze w jasnych kolorach ze złotymi, czarnymi i granatowymi elementami. Projekt autorstwa Make It Yours z Krakowa - biura projektowania wnętrz

Korzyści z zaprojektowanego mieszkania lub domu

1. Efektywne wykorzystanie przestrzeni.

2. Optymalne zaplanowanie powierzchni.

3. Komfort użytkowania i dopasowanie do potrzeb.

4. Stylistyka dopasowana do gustu.

5. Spójność w dobraniu elementów wyposażenia.

6. Zwiększenie wartości nieruchomości.

7. Oszczędność czasu i energii podczas realizacja inwestycji.

8. Uniknięcie pomyłek, nietrafionych decyzji oraz kosztów związanych z przeróbkami i zmianami.

Czy warto wykańczać lub remontować mieszkanie bez projektu wnętrz?

Czasami zdarza się nam przebywać we wnętrzach, w których już na pierwszy rzut oka widać, że zastosowane rozwiązania, zamiast ułatwiać – utrudniają komfortowe użytkowanie. Jaki może być tego powód? Najczęściej sprawiły to nie złe intencje ale brak doświadczenia, oszczędności, bądź nieświadomość wagi niektórych elementów. To błędy, popełnione przez osoby nie będące specjalistami w danej dziedzinie. A większość z nas zwyczajnie nie może znać się na wszystkim.

Jeśli więc nie jesteś architektem wnętrz, rozważ czy zaprojektowanie mieszkania lub domu nie powierzyć profesjonalistom.

Naszym zadaniem jest by przestrzeń do życia naszych klientów była przemyślana, zaprojektowana i wykonana w sposób funkcjonalny i najbardziej dopasowanych do indywidualnych potrzeb. Do tego bardzo przydaje się nam latami zdobywana wiedza i doświadczenie.

Każdy projekt zaczyna się od rozmowy

Spotkajmy się i zobaczmy, jak nam się będzie pracowało!

Zaprojektowanie mieszkania, apartamentu, domu…
Jak będzie wyglądał proces od kontaktu z nami do zakończenia realizacji?

Proces projektowy krok po kroku!

10

SPOTKANIE

Chcemy Cię poznać, dowiedzieć się o nieruchomości do zaprojektowania i o Twoich oczekiwaniach. W jakich wnętrzach chciałbyś mieszkać lub jaki komfort chcesz zapewnić swoim klientom (jeśli projekt dotyczy wnętrz na wynajem.)

20

DOKUMENTACJA

Przed rozpoczęciem projektowania będzie nam potrzebna dokumentacja –  rysunki techniczne i rzuty. Konieczne jest, byśmy znali metraż, lokalizację, ilość istniejących i planowanych pomieszczeń a także obecne rozmieszczenie kanałów wentylacyjnych, pionów kanalizacyjnych czy lokalizacji ścian nośnych.

30

OFERTA

Po wstępnie uzyskanych od Ciebie danych oszacujemy czas i środki potrzebne do wykonania projektu. Na ich podstawie przygotujemy dla Ciebie spersonalizowaną ofertę. Podamy w niej cenę, zakres prac oraz terminy realizacji poszczególnych etapów.

40

UMOWA NA PROJEKT WNĘTRZ

W kolejnym kroku podpiszemy umowę na wykonanie projektu wnętrz. Określa ona zakres odpowiadający ustaleniom ofertowym, cenę, czas pracy nad zleceniem oraz zakres obowiązków obu stron, które wspólnie musimy spełnić aby praca nad projektem przebiegała płynnie i doprowadziła do wspólnego celu, jakim jest wykonanie zlecenia.

50

PROJEKTOWANIE

Po podpisaniu umowy będziemy kontynuować rozmowy rozpoczęte podczas spotkania organizacyjnego. Aby uwzględnić wszystkie Twoje potrzeby przygotowaliśmy specjalny kwestionariusz. Poprosimy Cię o jego wypełnienie. Ma on na celu dalsze zebranie jak największej liczby informacji o Twoich preferencjach, upodobaniach, gustach dotyczących tak funkcjonalności jak estetyki. Zapytamy w nim np. o posiadane przedmioty i  pamiątki, które być może chciałbyś wyeksponować w nowo projektowanym wnętrzu, o to czy wolisz wannę czy prysznic w łazience… i o wiele innych rzeczy.

60

KONCEPCJA WSTĘPNA UKŁAD FUNKCJONALNY

Mając zebrane informacje będziemy mogli przygotować propozycje układów funkcjonalnych, które wg nas będą odpowiadały Twoim potrzebom. Zazwyczaj wykonujemy kilka rzutów, które omawiamy wspólnie podczas spotkania. Przeanalizujemy wraz z Tobą wady i zalety każdego rozwiązania. Jeśli zajdzie potrzeba połączymy elementy z różnych wersji, znajdziemy kompromisy, gdyby układ pomieszczeń nie umożliwiał wprowadzenia wszystkich rozwiązań.

70

KONCEPCAJ WSTĘPNA CD. TABLICE INSPIRACJI

Tablice inspiracji to integralna część koncepcji wstępnej – pierwszego etapu projektowego. Pomagają nam one w określeniu, co Ci się podoba a czego zdecydowanie nie lubisz. Pokażemy Ci na nich przykładowe aranżacje i rozwiązania, również jeśli chodzi o detale.

80

KONCEPCJA ZAAWANSOWANA

Gdy omówimy i dopracujemy ostateczną wersję układu funkcjonalnego a Ty go zaakceptujesz, przystąpimy do drugiego etapu – Koncepcji zaawansowanej. Jest to rdzeń projektu. Podczas tych prac przygotowany wcześniej układ funkcjonalny szczegółowo rozrysujemy. Stworzymy rzuty podłóg i sufitów oraz widoki ścian. Będą one zawierały zwymiarowane meble, posadzki, oświetlenie, drzwi, tapety. Wszystko to w pełni odzwierciedla wnętrze Twojego mieszkania czy domu.

90

WIZUALIZACJE

Na etapie koncepcji zaawansowanej dobierzemy konkretne produkty pasujące do projektowanych wnętrz oraz architekci naszego biura utworzą wizualizacje, za pomocą których pokażemy Ci jak będą wyglądały zaprojektowane pomieszczenia.

100

PROJEKT WYKONAWCZY

Po zatwierdzeniu drugiego etapu narysujemy dla Ciebie
projekt wykonawczy.
W zależności od zakresu projektu może on zawierać:

1. Rzut aranżacji

2. Rzut wyburzeń i domurowań

3. Projekt WOD-KAN dla hydraulików z naniesionymi i zwymiarowanymi punktami wody i kanalizacji

4. Projekt elektryki wskazujący dokładnie punkty oświetleniowe, ilość i rodzaj włączników, umiejscowienie transformatorów i miejsca w których mają zostać wypuszczone przewody dla innych ekip (np. stolarzy montujących oświetlenie w meblach) Projekt elektryki zawiera również lokalizację gniazd INTERNET i  TV oraz inne okablowanie np. do podłączenia sprzętu audio.

5. Projekty do instalacji inteligentnych domów (jeśli jest w ofercie)

6. Rzuty pomieszczeń oraz widoki ścian z dokładną lokalizacją mebli, tapet drzwi, rodzajem farb na ścianach, układu płytek ze wskazanymi miejscami rozpoczęcia układania – kompletny projekt na podstawie którego każda firma budowlana wykona swoje prace

7. Rysunki mebli do wykonania na zamówienie

GOTOWE!

Pozostało ostatnie spotkanie, na którym przekażemy Ci pełną dokumentację projektową w wersji papierowej i elektronicznej (chyba że umówimy się inaczej)

Od tej chwili będziesz mógł cieszyć się ze spokojnej realizacji prac wykończeniowych zgodnej z projektem!

Umów się z nami na pierwsze spotkanie projektowe!

110

NADZORY WYKONAWCZE

Po zakończeniu etapu projektowego wciąż jesteśmy z Tobą.
W zależności od naszych ustaleń ofertowych w cenie możemy zaproponować spotkania projektowe w miejscu realizacji (na budowie)

Projekty realizowane online standardowo nie zawierają tej usługi, chyba że ustalimy inaczej i określimy warunki nadzoru projektowego indywidualnie z klientem.

ZOBACZ NASZE PORTFOLIO

Z przyjemnością zaprojektujemy Twoje mieszkanie, dom lub inną przestrzeń.

Skontaktuj się z nami!