Zaprojektowanie mieszkania

Zaprojektowanie mieszkania lub domu to wieloetapowy proces, przez który z nami przejdziesz lekko i przyjemnie?

Jak przebiega taki proces?

„Jak wygląda w waszym biurze proces zaprojektowania mieszkania”? Nasi klienci często zadają nam to  pytanie a my z przyjemnością opowiadamy o szczegółach realizacji projektów wnętrz – jest to nasza pasja! Nie ze wszystkimi możemy się jednak spotkać zanim podejmą decyzję o wyborze biura projektowego. Dlatego po krótce opiszemy poniżej proces oraz etapy projektowania wnętrz mieszkania i domu. Wykonujemy projekty mieszkań online.

Rozważając zlecenie zaprojektowania mieszkania doświadczonym architektom wnętrz, warto być w pełni świadomym, jakie korzyści wiążą się z zamówieniem takiego projektu. Cena projektu to około 3% wartości inwestycji. Natomiast korzyści jakie będziemy z niego mieli liczone są w dziesiątkach procentów a także wykraczają daleko poza sferę finansową. Jak to możliwe?

Projekt mieszkania w Krakowie
Zdjęcie przedstawia wnętrze salonu w ekskluzywnej rezydencji. Stylowe meble, kamień, szkło i drewno to główne materiały wykończeniowe, wnętrze w jasnych kolorach ze złotymi, czarnymi i granatowymi elementami. Projekt autorstwa Make It Yours z Krakowa - biura projektowania wnętrz

Wybrane korzyści z zaprojektowania mieszkania lub domu

1. Efektywność wykorzystania przestrzeni.

2. Optymalne zaplanowanie powierzchni.

3. Komfort użytkowania i dopasowanie do naszych potrzeb.

4. Dopasowana stylistyka wnętrz.

5. Spójnie dobrane estetyczne elementy wyposażenia.

6. Zwiększenie wartość w przypadku ewentualnej sprzedaży.

7. Większa popularność nieruchomości na rynku wtórnym.

Czy stać Cię na wykończenie lub remont mieszkania bez projektu wnętrz?

Z pewnością zdarzyło Ci się przebywać we wnętrzach, w których na pierwszy rzut oka widać było niewykorzystaną przestrzeń, zastosowane były rozwiązania, które zamiast ułatwiać – utrudniają Ci poruszanie się i korzystanie z przestrzeni. Jeśli poświęcisz chwilę, takie miejsca od razu przyjdą Ci na myśl. Jaki jest powód? Raczej to nie złe intencje! Prędzej brak doświadczenia, oszczędności bądź nieświadomość wagi niektórych elementów sprawił, że takie miejsca są.

Twoje mieszkanie może być przemyślane, zaprojektowane i wykonane z wykorzystaniem naszej wiedzy i dużego doświadczenia.

 

Umów się na pierwsze spotkanie projektowe!

Zaprojektowanie mieszkania, apartamentu, domu…
Jak będzie wyglądał proces od kontaktu z nami do zakończenia realizacji?

Proces projektowy krok po kroku!

10

SPOTKANIE

Chcemy Cię poznać, dowiedzieć się o nieruchomości do zaprojektowania i o Twoich oczekiwaniach. W jakich wnętrzach chciałbyś mieszkać lub jaki komfort chcesz zapewnić swoim klientom (jeśli projekt dotyczy wnętrz na wynajem.)

20

DOKUMENTACJA

Przed rozpoczęciem projektowania będzie nam potrzebna dokumentacja –  rysunki techniczne i rzuty. Konieczne jest, byśmy znali metraż, lokalizację, ilość istniejących i planowanych pomieszczeń a także obecne rozmieszczenie kanałów wentylacyjnych, pionów kanalizacyjnych czy lokalizacji ścian nośnych.

30

OFERTA

Po wstępnie uzyskanych od Ciebie danych oszacujemy czas i środki potrzebne do wykonania projektu. Na ich podstawie przygotujemy dla Ciebie spersonalizowaną ofertę. Podamy w niej cenę, zakres prac oraz terminy realizacji poszczególnych etapów.

40

UMOWA NA PROJEKT WNĘTRZ

W kolejnym kroku podpiszemy umowę na wykonanie projektu wnętrz. Określa ona zakres odpowiadający ustaleniom ofertowym, cenę, czas pracy nad zleceniem oraz zakres obowiązków obu stron, które wspólnie musimy spełnić aby praca nad projektem przebiegała płynnie i doprowadziła do wspólnego celu, jakim jest wykonanie zlecenia.

50

PROJEKTOWANIE

Po podpisaniu umowy będziemy kontynuować rozmowy rozpoczęte podczas spotkania organizacyjnego. Aby uwzględnić wszystkie Twoje potrzeby przygotowaliśmy specjalny kwestionariusz. Poprosimy Cię o jego wypełnienie. Ma on na celu dalsze zebranie jak największej liczby informacji o Twoich preferencjach, upodobaniach, gustach dotyczących tak funkcjonalności jak estetyki. Zapytamy w nim np. o posiadane przedmioty i  pamiątki, które być może chciałbyś wyeksponować w nowo projektowanym wnętrzu, o to czy wolisz wannę czy prysznic w łazience… i o wiele innych rzeczy.

60

KONCEPCJA WSTĘPNA UKŁAD FUNKCJONALNY

Mając zebrane informacje będziemy mogli przygotować propozycje układów funkcjonalnych, które wg nas będą odpowiadały Twoim potrzebom. Zazwyczaj wykonujemy kilka rzutów, które omawiamy wspólnie podczas spotkania. Przeanalizujemy wraz z Tobą wady i zalety każdego rozwiązania. Jeśli zajdzie potrzeba połączymy elementy z różnych wersji, znajdziemy kompromisy, gdyby układ pomieszczeń nie umożliwiał wprowadzenia wszystkich rozwiązań.

70

KONCEPCAJ WSTĘPNA CD. TABLICE INSPIRACJI

Tablice inspiracji to integralna część koncepcji wstępnej – pierwszego etapu projektowego. Pomagają nam one w określeniu, co Ci się podoba a czego zdecydowanie nie lubisz. Pokażemy Ci na nich przykładowe aranżacje i rozwiązania, również jeśli chodzi o detale.

80

KONCEPCJA ZAAWANSOWANA

Gdy omówimy i dopracujemy ostateczną wersję układu funkcjonalnego a Ty go zaakceptujesz, przystąpimy do drugiego etapu – Koncepcji zaawansowanej. Jest to rdzeń projektu. Podczas tych prac przygotowany wcześniej układ funkcjonalny szczegółowo rozrysujemy. Stworzymy rzuty podłóg i sufitów oraz widoki ścian. Będą one zawierały zwymiarowane meble, posadzki, oświetlenie, drzwi, tapety. Wszystko to w pełni odzwierciedla wnętrze Twojego mieszkania czy domu.

90

WIZUALIZACJE

Na etapie koncepcji zaawansowanej dobierzemy konkretne produkty pasujące do projektowanych wnętrz oraz architekci naszego biura utworzą wizualizacje, za pomocą których pokażemy Ci jak będą wyglądały zaprojektowane pomieszczenia.

100

PROJEKT WYKONAWCZY

Po zatwierdzeniu drugiego etapu narysujemy dla Ciebie
projekt wykonawczy.
W zależności od zakresu projektu może on zawierać:

1. Rzut aranżacji

2. Rzut wyburzeń i domurowań

3. Projekt WOD-KAN dla hydraulików z naniesionymi i zwymiarowanymi punktami wody i kanalizacji

4. Projekt elektryki wskazujący dokładnie punkty oświetleniowe, ilość i rodzaj włączników, umiejscowienie transformatorów i miejsca w których mają zostać wypuszczone przewody dla innych ekip (np. stolarzy montujących oświetlenie w meblach) Projekt elektryki zawiera również lokalizację gniazd INTERNET i  TV oraz inne okablowanie np. do podłączenia sprzętu audio.

5. Projekty do instalacji inteligentnych domów (jeśli jest w ofercie)

6. Rzuty pomieszczeń oraz widoki ścian z dokładną lokalizacją mebli, tapet drzwi, rodzajem farb na ścianach, układu płytek ze wskazanymi miejscami rozpoczęcia układania – kompletny projekt na podstawie którego każda firma budowlana wykona swoje prace

7. Rysunki mebli do wykonania na zamówienie

GOTOWE!

Pozostało ostatnie spotkanie, na którym przekażemy Ci pełną dokumentację projektową w wersji papierowej i elektronicznej (chyba że umówimy się inaczej)

Od tej chwili będziesz mógł cieszyć się ze spokojnej realizacji prac wykończeniowych zgodnej z projektem!

Umów się z nami na pierwsze spotkanie projektowe!

110

NADZORY WYKONAWCZE

Po zakończeniu etapu projektowego wciąż jesteśmy z Tobą.
W zależności od naszych ustaleń ofertowych w cenie projektu jest 2-3 spotkania projektowe w miejscu realizacji (na budowie)

Projekty realizowane online standardowo nie zawierają tej usługi, chyba że ustalimy inaczej i określimy warunki nadzoru projektowego indywidualnie z klientem.

ZOBACZ NASZE PORTFOLIO

Chcesz zarezerwować termin na zaprojektowanie mieszkania, domu lub innych wnętrz z biurem Make It Yours?

Skontaktuj się z nami!