Bateria Roca cold start Jak zbudować Ekologiczny dom

Przedstawiamy rozwiązanie, które pomoże zbudować ekologiczny dom. Możesz to zrobić używając armatury Roca.

Myślenie o ekologii, o eksploatowaniu zasobów ziemi, które wydają się być szybciej zużywane niż odnawiane, stanowi fundament niemal każdego świadomego działania.

Jako biuro Make It Yours staramy się by nasze projekty zawierały możliwie jak najwięcej rozwiązań, dzięki którym zmniejszy się zużycie wspomnianych zasobów (wody, gazu czy innych surowców wydobywanych i przetwarzanych w celu pozyskania energii).

Zdjęcie baterii umieszczone we wpisie oraz film pochodzą ze strony producenta armatury, firmy Roca
https://www.roca.pl/rocalife/cold-start-maly-gest-wielkiej-planety

Armatura Roca to rozwiązanie, dzięki któremu możesz zbudować bardziej ekologiczny dom.

Dzisiaj chcielibyśmy przybliżyć Ci urządzenie, dzięki któremu w zależności od zastosowanego systemu ogrzewania możesz zaoszczędzić zarówno wodę jak i energię do jej ogrzania.

Zamierzasz w najbliższym czasie budować bądź remontować? Myślisz o przyrodzie i chciałbyś poprzez ekologiczny dom ją wspierać?

Jako architekci wnętrz proponujemy naszym klientom rozwiązania wyjątkowe pod względem estetycznym.
Równie ważne są dla nas ekologia, użyteczność i funkcjonalność.

Model Cold start z kolekcji armatury Roca łączy wszystkie te cechy.

Mało osób wie, że firma Roca w Polsce znana przede wszystkim z ceramiki, na świecie słynie z produkcji armatury. Jako nieliczna firma w branży produkuje wszystkie elementy do swoich produktów we własnych fabrykach.

Rzadko zdarza się by do klasycznego i powielanego przez cały świat rozwiązania wprowadzić coś innowacyjnego, realnie poprawiającego funkcjonalność i faktycznie wpływającego na ekologię.

Armatura Roca i Bateria z systemem Cold Start.

Nieustannie bierzemy udział w szkoleniach, dzięki którym proponujemy naszym klientom najnowsze rozwiązania, o których często nie mieli pojęcia. W ogromnej ilości produktów, które kupowane są podczas wykończenia wnętrz zwyczajnie nie jest się wstanie zdobyć całej wiedzy na temat każdego z nich.

Jak działa bateria z systemem cold start?

To proste. Każdorazowo gdy odkręcamy wodę zaczynamy od położenia uchwytu w pozycji “woda zimna”. Gdy Zakręcamy wodę bateria również “prowadzi nas” do tego położenia.

Producent w rozwiązaniu tym zadbał także o element estetyki przesuwając skalę wychylenia uchwytu tak, aby położenie dla wody zimnej było “na środku” (jak w tradycyjnym rozwiązaniu dla wody zmieszanej).

Co nam daje takie rozwiązanie?
Jaki ma ono związek z Ekologią dla domu?

Chwila zastanowienia i bez trudu odtworzymy sytuację, w której odkręcamy wodę do umywalki tylko na chwilę, żeby coś wypłukać, nalać do szklanki… Niemal w każdej z takich sytuacji, nim ciepła woda z bojlera, pieca gazowego czy z wodociągu doleci do kranu, zostaje on przez nas zakręcony. Przez ten krótki moment piec gazowy zdąży się uruchomić, do bojlera zdąży dopłynąć zimna woda powodując szybsze włączenie się grzałek, a jeśli wodę czerpiemy z sieci, jakaś ilość ciepłej wody zdąży przepłynąć przez licznik, by pozostać w rurach i niezużyta wystygnąć.

Roca swoim rozwiązaniem sprawiła, że teraz możemy bez szczególnego myślenia uniknąć dodatkowych kosztów związanych z “grzaniem rur”.

Oczywiście jeśli potrzebujemy ciepłej wody, możemy zmienić położenie uchwytu z płynnością i miękkością charakterystyczną dla wysokiej jakości głowic.
Teraz jednak będzie to nasz wybór a nie bezrefleksyjny odruch.

Jeśli nasz artykuł nie do końca wyjaśnia działanie baterii, albo bardziej przemawia do Was obraz, polecamy obejrzeć poniżej zamieszczony film.

Czy Ty też troszczysz się o Ziemię?
Chcesz by Twój dom uwzględniał rozwiązania korzystnie wpływające na środowisko?

Chcesz porozmawiać o Twoim projekcie?