Prywatny akademik LivinnX Kraków projekt Make it Yours

Dlaczego piszemy o tym, że w Krakowie powstał nowoczesny prywatny akademik LivinnX? Cieszymy się bardzo z tego faktu, gdyż mamy swój udział w tej realizacji. Wspólnie z pracownią IMB Asymetria wykonaliśmy projekt dla tej inwestycji.

Nowa jakość studiowania

Jak wyglądało mieszkanie studenta w dużym mieście pod koniec ubiegłego wieku? Być może masz taki obraz w pamięci. Jeśli nie, możesz go zobaczyć oglądając doskonałą komedię Romana Załuskiego pt. “Kogel Mogel” z 1988 roku. Reżyser w zabawny sposób przedstawia perypetie Kasi Solskiej, dziewczyny z małej miejscowości, która uciekając ze ślubnego kobierca i z rodzinnego domu wyjeżdża na studia do Warszawy. Szukając mieszkania ląduje w akademiku, gdzie na podłodze w gronie wielu współlokatorów spędza noc.

Jaki jest nowoczesny, prywatny akademik LivinnX? Akademik XXI wieku!

Jeden z pierwszych prywatnych akademików w Polsce mieliśmy zaszczyt zaprojektować, a dokładnie jego wnętrza. To LivinnX.  Akademik jakiego jeszcze nie było! Kiedyś w tym miejscu mieściły się zakłady Telpod. W poprzemysłowej dzielnicy Krakowa w Podgórzu całkowitemu odrestaurowaniu został poddany pozakładowy budynek.

Dzisiaj znajduje się w nim ponad 700 miejsc noclegowych w 270 jednostkach mieszkalnych. Każda z nich to małe mieszkanie z przestrzenią dla 1,2,3 lub 4 osób. Każde z “mieszkań” wyposażyliśmy we wszystko co niezbędne. Każde ma sypialnię oraz strefę dzienną z częścią kuchenną oraz łazienkę. Każde jest całkowicie wyposażone i gotowe do zamieszkania.

W pełni umeblowane i wyposażone wnętrza mieszkalne to nie wszystko. Akademik LivinnX wyróżnia się na tle “standardowych akademików” przede wszystkim dostępnymi dla mieszkańców częściami wspólnymi.

Należą do nich: wspólna kuchnia, w której oprócz możliwości gotowania z przyjaciółmi organizowane są kursy i eventy kulinarne, całodobowa siłowni, ścianka wspinaczkowa, sala do jogi, pracownia artystyczna oraz jacuzzi zlokalizowane na dachu budynku.

Obiekt ma również całodobową ochronę, a na jego terenie znajduje się sklep i restauracja.

Projektując akademik położyliśmy nacisk na optymalne wykorzystanie przestrzeni oraz ponadprzeciętną funkcjonalność pomieszczeń. Chcieliśmy jak najbardziej dostosować je do potrzeb studentów.

Czy zrealizowany we współpracy z pracownią IMB Asymetria projekt wnętrz akademika zachwyca jego mieszkańców? Sądząc po zainteresowaniu wśród studentów mamy podstawy sądzić, że tak!

Nowoczesny design, wyjątkowa funkcjonalność będąca wynikiem troski projektantów naszego biura o wszystkie potrzeby młodych ludzi niewątpliwie jest ogromnym atutem. Projektując wnętrza wspólnie z Inwestorem dążyliśmy do stworzenia mieszkaniowej opcji “all inclusive” dla studentów

Zobacz jak wyglądają zaprojektowane przez nas wnętrza prywatnego akademika LivinnX

Projektujemy dobre wnętrza!

Poznaj naszą ofertę