Projektowanie wnętrz - etapy

Niezależnie od tego czy projektujemy biuro o powierzchni tysiąca metrów kwadratowych czy niewielkie mieszkanie działamy w sprawdzonym i od lat udoskonalanym procesie projektowym. Celem kolejno realizowanych etapów jest jest maksymalne dopasowanie aranżowanych wnętrz do indywidualnych potrzeb każdego inwestora, minimalizowanie wprowadzanych zmian i poprawek oraz tworzenie projektu na najwyższym poziomie merytorycznym, który dzięki szczegółowości i czytelności stanowi wyjątkowej jakości narzędzie dla ekip wykonawczych realizujących prace budowlano wykończeniowe.

Dzięki sprawdzonym schematom działania oszczędzamy czas i środki przeznaczone przez naszych klientów na inwestycję a praca nad projektem przebiega w spokojny i usystematyzowany sposób dający poczucie komfortu wszystkim zaangażowanym w jego realizację.

projektowanie wnętrz w Make it Yours

zanim zaczniemy

Rozmawiamy, pytamy, doprecyzowujemy… Interesuje nas wszystko co dotyczy przedmiotu projektowania: lokalizacja, przeznaczenie, wielkość, wymagania i oczekiwania. Prosimy o dostarczenie wszelkich posiadanych materiałów dotyczących planowanej inwestycji i mających znaczenie dla podjęcia działań projektowych. Po zapoznaniu się z dostarczonymi materiałami oraz głównymi wytycznymi planowanego przedsięwzięcia analizujemy zakres prac i przygotowujemy każdorazowo indywidualną ofertę w której określamy etapy, terminy wykonania oraz cenę projektu. Gdy warunki są satysfakcjonujące dla obu stron przed przystąpieniem do realizacji podpisujemy umowę w której zawieramy ustalone zasady współpracy

projekty typu fit-out

etapy projektowe a rodzaj inwestycji

Dla większej przejrzystości i Twojej wygody podzieliliśmy opisy w zależności od rodzaju inwestycji. Osobno przedstawiamy etapy projektowania przestrzeni komercyjnych takich jak biura, obiekty hotelarskie czy restauracje i osobno etapy projektowania dla przestrzeni prywatnych takich jak domy czy mieszkania. Obie te kategorie w procesie projektowym zawierają podobną ilość elementów, jednak terminologia, zakres, specyfika a przede wszystkim przeznaczenie oraz konieczność spełnienia norm i przepisów sprawiają, że aranżowanie przestrzeni biznesowych różni się od projektowania przestrzeni prywatnych.

Etapy projektowania biur i przestrzeni komercyjnych.

Analiza środowiska pracy

Każdy projekt rozpoczynamy od analizy dotychczasowego oraz oczekiwanego środowiska pracy, rozmów z kadrą zarządzającą, wnikliwej obserwacji lub przeprowadzania ankiet wśród pracowników. Zebrane informacje pozwalają nam na poznanie struktur i stylu pracy firmy, a także potrzeb i preferencji osób w niej pracujących oraz klientów mających korzystać z tworzonych przestrzeni.

biuro RISE projekt Make it Yours

Space planning

Po zapoznaniu się z charakterem i potrzebami firmy, uwzględniając konstrukcyjne i powierzchniowe uwarunkowania budynku, projektujemy układ funkcjonalny. Projektowany przez nas space plan to suma informacji zdobytych podczas analizy środowiska pracy, a także wieloletniego doświadczenia i ciągłego pozyskiwania specjalistycznej wiedzy, uwzględniającej pracę inżynierów, analityków, socjologów, a także nieustannej analizy i śledzenia wymagań, jakie stawiają najlepiej prosperujące firmy oraz stosowanych przez nie rozwiązań projektowych i technologicznych. Na tym etapie dążymy do tego, by każda część powstającego wnętrza znalazła swoje optymalne zastosowanie spełniając wszystkie warunki komfortu, funkcjonalności oraz wymogów bezpieczeństwa określonych przepisami.

projekty typu fit-out

Projekt koncepcyjny

Kolejnym krokiem jest wykonanie przez nasz zespół projektu koncepcyjnego. Na tym etapie, na podstawie projektu funkcjonalnego, powstaje obraz wnętrza. Dobieramy m.in. materiały wykończeniowe, rozmieszczamy oświetlenie, dopasowujemy kolory i struktury, troszcząc się, aby wszystko stanowiło estetyczną spójność i w maksymalny sposób oddawało charakter firmy, jej styl i przesłanie. Na życzenie do tego etapu projektowego możliwe jest stworzenie wizualizacji 3D, w której graficy z naszego zespołu pokażą przestrzeń, do której wspólnie będziemy dążyli w następnych etapach.

Wielobranżowy projekt wykonawczy

Jest to szczegółowa instrukcja dla wszystkich wykonawców biorących udział w realizacji projektu. Na podstawie projektu wykonywane są elementy architektoniczne, konstrukcyjne, wod-kan, wentylacji i klimatyzacji, instalacji elektrycznej, niskoprądowej i innych. Dokładne rysunki, rzuty i przekroje są jednocześnie projektem do wykonania mebli oraz innych elementów nietypowych. Wielobranżowy projekt wykonawczy stanowi podstawę dla inwestora do wykonania kosztorysu. Na życzenie klienta projekt wykonawczy wykonujemy w BIM (w programie REVIT). Realizujemy również projekty spełniające wymagania certyfikacji BREEM i LEED.

System informacji wizualnej

Projektujemy systemy informacji wizualnej tak, aby wszystkie oznakowania w nowo powstającej przestrzeni poza czytelnością i estetyką korelowały z identyfikacją wizualną organizacji.

Realizacja

Bierzemy udział w każdym etapie realizacji inwestycji, począwszy od pierwszych prac aż do zakończenia budowy. W razie potrzeby konsultujemy i objaśniamy projekt ze wszystkimi wykonawcami. Nasza obecność to pewność, że koncepcja zostanie wykonana zgodnie z projektem.

analiza-wykonalności

Nadzór nad projektem

Nadzór, w ramach którego stale monitorujemy proces wykonawczy, koordynujemy pracę zespołów odpowiedzialnych za realizację poszczególnych składowych projektu.

portfolio Make It Yours

zobacz nasze realizacje

projektujemy biura

projektujemy aparthotele

projektujemy mieszkania

projektujemy restauracje

projektujemy domy

projektujemy akademiki

Zapraszamy do współpracy

Zaufali nam